zmieszane.

Czarny

Odpady niesegregowane są to odpady, których nie możemy przyporządkować do worków z segregacją – najczęściej są to pieluchy jednorazowe, stare ubrania, popiół (prosimy o umieszczanie popiołu w osobnym, czarnym worku).
bio.

Brązowy

Odpady zielone i bioodpady np.: odpadki warzywne i owocowe, takie jak obierki, trawa, liście, gałęzie drzew i krzewów, trociny i korę drzew, skorupki po jajkach i orzechach, zużyte ręczniki papierowe i chusteczki higieniczne, mokry, zabrudzony papier.

Nie wrzucamy do bioodpadów kości zwierząt, odchodów zwierząt, popiołu z węgla kamiennego, leków, drewna impregnowanego, płyt wiórowych i MDF, ziemi i kamieni.
papier.

Niebieski

Opakowania z papieru, karton, tekturę (także falistą), katalogi, ulotki, prospekty, gazety i czasopisma, papier szkolny i biurowy, nadrukowane kartki, zeszyty i książki, papier pakunkowy, papierowe worki i torby.

Nie wrzucamy do papieru kartonów po mleku i napojach, papierowych worków po nawozach, cemencie i innych materiałach budowlanych, tapet, ręczników papierowych i zużytych chusteczek higienicznych, pieluch jednorazowych i podpasek, papieru lakierowanego i powlekanego folią, papieru zatłuszczonego lub mocno zabrudzonego, zatłuszczonych jednorazowych opakowań z papieru i naczyń jednorazowych, ubrań.
szkło.

Zielony

Szklane butelki i słoiki po napojach, żywności, butelki po napojach alkoholowych i olejach roślinnych, szklane opakowania po żywności i kosmetykach.

Nie wrzucamy do szkła ceramiki, doniczek, porcelany, kryształów, zniczy z zawartością wosku, żarówek i świetlówek, reflektorów, termometrów.
metale i tworzywa sztuczne.

Żółty

Zgniecione plastikowe butelki PET, reklamówki, woreczki foliowe, opakowania spożywcze po margarynie, śmietanie, jogurtach, serkach, ketchupach, opakowania plastikowe po chemii gospodarczej (np. proszkach do prania, szamponach), nakrętki, aluminiowe puszki po napojach i sokach, puszki po konserwach, metale kolorowe – kapsle, zakrętki od słoików, folia aluminiowa, zabawki – z tworzywa sztucznego.

Nie wrzucamy do metali i tworzyw sztucznych butelek i pojemników z zawartością, opakowań po lekach i zużytych artykułach medycznych, opakowań po olejach silnikowych, puszek i pojemników po farbach i lakierach, zużytego sprzętu elektronicznego i AGD.